Drukuj
Kategoria: Z życia szkoły
Odsłony: 598

27 września 2017 r. uczniowie klasy V pod opieką J. Lewandowskiego i K. Sadowskiej oraz rodzice uczniów wyjechali na wycieczkę do Lubina.

 

Pierwszym punktem wycieczki była kręgielnia. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli a na tablicy pojawiały się punkty. Współzawodnictwo w czterech zespołach na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, wdrażanie do współdziałania w zespole, respektowania przepisów i zasad sportowych.

Po zakończonym współzawodnictwie na kręgielni wszyscy udali się na obiad do Galerii Cuprum. Na godzinę 18.00 uczniowie i rodzice mieli zarezerwowane bilety na mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet Polska-Włochy. Głównym celem uczestnictwa w meczu było kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, propagowanie aktywnych, ciekawych, pozytywnych i wartościowych form spędzania wolnego czasu, dobra zabawa w grupie rówieśniczej. Impreza rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” Uczniowie w barwach narodowych bardzo aktywnie dopingowali naszą reprezentacje Polski Wyjazd odbył się w miłej wesołej atmosferze. Poprzez wspólne przeżycia i dzielenie się wrażeniami zwiększyła się integracja pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami.