Drukuj
Kategoria: Z życia szkoły
Odsłony: 440

W dniu 19 lutego 2019 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 Uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych w Pakosławiu, w Sowach i w Chojnie, łącznie 18 uczniów podzielonych na dwie grupy (klasy I-VI szkół podstawowych oraz VII-VIII wraz z gimnazjalistami).

Naszą szkołę reprezentowały:

- w grupie klas starszych

Marianna Kląskała, Daria Maćkowiak, Magdalena Maćkowiak,

- w grupie klas młodszych

Suzana Rojda, Patrycja Pieprzyk, Alicja Chuda.

W pierwszej części eliminacji, dziewczęta i chłopcy rozwiązywali test pisemny, obejmujących 20 pytań dot. różnych dziedzin związanych z ochroną przeciwpożarową i ratownictwem. W następnej części uczniowie odpowiadali na pytania ze znajomości sprzętu używanego na co dzień przez strażaków podczas prawdziwych akcji ratowniczych, ćwiczeń i szkoleń.

Niepokonaną w starszej kategorii wiekowej okazała się nasza uczennica Marianna Kląskała, zaraz za nią na podium stanęły uczennice Szkoły Podstawowej w Sowach, Maria Szymkowiak i Amelia Mikołajczak .

Gratulacje zwycięzcom oraz podziękowania wszystkim uczestnikom turnieju złożyli wójt gminy, Pan Piotr Skrzypek oraz prezes ZOG ZOSP RP w Pakosławiu, dh Kazimierz Kląskała; jednocześnie wręczyli nagrody i okolicznościowe upominki. Uczennice, które zajęły pierwsze miejsca wezmą udział w obozie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Brennie.