Drukuj
Kategoria: Z życia szkoły
Odsłony: 1925

W ostatnią sobotę wakacji uczniowie naszej szkoły, członkowie Kółka Wędkarskiego spotkali się nad stawem w Chojnie, aby powalczyć o „Puchar Lata” w wędkarstwie spławikowym.

 

W zmaganiach brało udział 8 młodych najbardziej wytrwałych, pragnących wcześnie rano wstać – adeptów sportu wędkarskiego. Pomimo niskiego stanu wody ryby dopisały, a uczestnicy nieźle nad wodą bawili się wędkowaniem.

Po trzygodzinnych zmaganiach najlepszą okazała się Milena Maćkowiak, która osiągnęła bardzo dobry wynik 3250 gram ryb, drugie miejsce wywalczył Szymon Szczyrek z wynikiem 1940 gram, a tuż za nim uplasował się Andrzej Mroskowiak (1900 gram ryb). Rybą dnia był karp o wadze 960 gram złowiony przez Szymona Szczyrka. Zwyciężczyni otrzymała Puchar Lata, a zawodnicy od miejsc II do V pamiątkowe medale. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów. Wśród fundatorów znalazła się stacja paliw Lotos z Rawicza, firma BORD z Miejskiej Górki oraz liczna grupa osób prywatnych z gmin Pakosław i Miejska Górka.

Na zakończenie zawodów uczniowie otrzymali gorący poczęstunek. W organizacji zawodów pomagał jak zwykle skarbnik Koła PZW „Balaton” w Miejskiej Górce p. Stefan Janik.